‹ Zpátky na blog

Co nás čeká na Instagramu v roce 2017

Jak se tak řítíme ke konci roku, v hlavě žmouláme předsevzetí do nového roku a přemýšlíme nad novými strategiemi pro naše podnikání.

Je fajn se zamyslet taky nad tím, co nového může přinést v dalším roce Instagram pro váš marketing. Uvidíme, na kolik % se naše předpovědi vyplní.

Mnozí z vás zaregistrovali poměrně zásadní změny v aplikaci, jako například rozšíření funkcí u reklam, zavedení algoritmů nebo příchod Instagram Stories, které přišly jako blesk z čistého nebe.

Myslíme si, že příští rok už by těch zásadních změn tolik přijít nemělo a Instagram se spíš zaměří na zdokonalování aktuálních funkcí.

Příchod Instagram STORIES

V ten den, kdy Instagram z ničeho nic spustil STORIES, to byl tak trochu šok pro celý svět. Na jednu stranu fantastická funkce, na druhou stranu odvážný krok Facebooku (pozn.: Instagram patří Facebooku).

Ptáte se proč? Mnozí v tom viděli „okopírování“ Snapchatu. My to tak nevidíme, protože Snapchat jako takový, je jedna komplexní aplikace a Instagram pouze přidal rozšíření do stávající aplikace, která je postavená na jiném principu.

Stories používá více než 100 milionů uživatelů Instagramu každý den. Jak rychle čísla porostou, to uvidíme v následujících měsících.

Stories mají před sebou ještě dlouhou cestu co se týká vývoje a zdokonalení funkcí. Instagram však naznačuje, že se můžete těšit na MSQRD masky (znáte např. ze Snapchatu) nebo další barevné filtry.

Instagram chce také Stories zrychlit, zkvalitnit kameru, přes kterou pořizujete fotky a vyladit další nedostatky.

My teda doufáme, že se sníží mobilní datový tok při nahrávání Stories, protože je to pořádný žrout :))

Živá vysílání z Instagramu

Samotný Instagram před několika dny potvrdil, že doopravdy testuje živá vysílání v aplikaci. Živá vysílání nejsou nic nového, skvěle fungují např. na Facebooku nebo Twitteru, takže ani Instagram nechce zaostávat.

Značkám na Instagramu to může dát ještě lepší možnosti, jak se propojit se svými fanoušky a upevnit s nimi vztahy.

První testy jsou teď údajně v plném proudu.

 

Lepší podpora pro e-shopy

Instagram postupně testuje tzv. “nákupní štítky” ve fotce, které vám umožní přímý proklik z fotky na produkt, který si může fanoušek koupit.

Myslíme si, že je to významný posun – z mobilní aplikace, která je založená na fotkách se v budoucnu stane plnohodnotná nákupní síť.

Aktuální výzkumy totiž ukazují, že 60% uživatelů Instagramu hledá informace o produktech nebo službách přímo v aplikaci.
A taky že 75% uživatelů Instagramu podnikne nějaké kroky, jako je návštěva podniků nebo míst, vyhledávání produktů na internetu nebo předávání informací svým přátelům po tom, co něco konkrétního zahlédnou právě na Instagramu a nějakým způsobem je to ovlivní.

 

Kam se posune Instagram v Čechách?

Myslíme si, že mnoho lidí i firem začne konečně Instagram chápat po stránce toho, jak síť vlastně funguje. A také doufáme, že spousta lidí zjistí, že pro propagaci firmy, zboží i služeb není základ v placené reklamě, ale v každodenní práci na obsahu a komunikaci.

Zvlášť díky novým algoritmům se firmy budou muset zaměřit na tvorbu ještě více poutavého a kvalitního obsahu, neměly by se vykašlat na interakce se svými fanoušky a měly by je co nejvíce zapojovat do tvorby obsahu.

2 komentáře “Co nás čeká na Instagramu v roce 2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *