‹ Zpátky na blog

Instagram přidává oznámení do desktopové i mobilní aplikace prohlížeče a do aplikace Instagram Lite

Novinka potěší především ty z vás, kdo nepoužíváte standardní aplikaci Instagramu pro iOS nebo Android, ale přihlašujete se přes klasický prohlížeč z mobilu.

Neostrouhají ani uživatele desktopové verze Instagramu v prohlížečích a změna se týká i Lite verze Instagramu, která je k dispozici aktuálně jen v Mexiku (údajně se chystá její spuštění i do zbytku světa).

Kdy se vám notifikace budou hodit? Poradím.

V první řadě je potřeba zmínit, že se tato novinka týká primárně mobilní webové aplikace.

Jinými slovy, když si ve svém Chrome nebo Safari prohlížeči na mobilu naťukáte www.instagram.com a tam se přihlásíte, můžete si aktivovat notifikace a kdykoliv vás začne někdo nový sledovat, dostanete lajky na fotky nebo vám někdo komentuje příspěvek, díky notifikaci se o tom v telefonu dozvíte.

Kdy využijete přihlášení na Instagram z mobilního webového prohlížeče?

Tak například, pokud vlastníte starší telefon, který nemá kapacitu stáhnout si poměrně velkou aplikaci do mobilu, pak je možné využívat právě přístup z prohlížeče.

Budete moct s profilem pracovat prakticky identicky, jako v aplikaci, jen s tím omezením, že nenahrajete video jako příspěvek, nebo si neotevřete Direct Message.

Ani práce s Intagram Stories z hlediska přidávání obsahu není úplně 100%

Do Stories nahrajete pouze fotografie, ale nebudou vám fungovat GIFY, polohové stickerky a další interaktivní nástroje, které jsou k dispozici v aplikaci.

Nicméně někdy se může stát, že vám kiksne telefon a než se vám do rukou dostane nový, může to být nouzové řešení.

Prohlížení využijete také v místech, kde máte horší internetové připojení (EDGE), ale stále chcete být na Instagramu.

Mobilní aplikace Instagram je poměrně náročná na datový tok a tohle by mohlo být řešení.

Oznámení o notifikacích nabízí také desktopová verze

Možná jste si toho na svém stolním počítači nebo notebooku všimli také – Instagram vám například v prohlížeči Google Chrome nabídne možnost zasílání notifikací. Nebojte se je aktivovat (lze kdykoliv dodatečně vypnout v nastavení prohlížeče).

My jsme si na test vyzkoušeli na 2 účtech notifikace pozapínat a výsledek? Nefunguje to! :))) Respektive žádné notifikace nikde nevyskakují.

Proto jsem se vás na tuto problematiku také ptala na našem Instagramu a vaše odpovědi jsou podobné. Budeme tedy doufat, že se funkčnost brzy projeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *