‹ Zpátky na blog

Nahlášení falešného účtu na Instagramu nebo v jiných službách pod vaší doménou

Do vašeho doménového koše vám přijde e-mail, že si někdo založil nový Instagram nebo jinou službu na neexistující doménovou adresu.

Vy jste však nic takového neudělali.

Je vám to povědomé? Nejste jediní. Protože jsme čím dál tím častěji pod „útokem“ zneužívání naší domény businessgram.eu, dnes vám ukážeme několik případů z poslední doby.

Vítejte na Instagramu Samkova186

Začalo to v lednu 2019, kdy si nejspíš nějaká „děcka“ začala registrovat na neexistující maily naší domény businessgram.eu účty na Instagramu.

Když si dneska chcete založit účet na Instagramu, je vlastně fuk, jaký e-mail tam zadáte. Nemusí ani existovat, účet se i přesto se založí.

V případě výše zmiňovaného Instagramu je odstranění adresy naštěstí poměrně jednoduché

Bez verifikace e-mailové adresy totiž dotyčnému hrozí riziko, že po nahlášení o účet přijde.

Ve spodní části verifikačního e-mailu, který po každé registraci Instagramu pomocí e-mailové adresy dorazí, totiž najdete odkaz pro „Odstranění e-mailu z účtu“.

V předchozích případech jsme i dotyčným účtům na Instagramu psali zdvořilou zprávu do Direct Message, aby si změnili e-mail, protože si založili účet na naší doménu. Nikdy nepřišla žádná reakce.

Instagram má naštěstí skvěle odladěný nástroj na odebrání vašeho mailu z účtu jedním kliknutím. I tak je to otravné.

Kontrolujte doménový koš nebo si jej nechte přeposílat do aktivního e-mailu

Doménový koš je fiktivní schránka, která sbírá zprávy (e-maily) na neexistující e-maily na naší doméně.

Aktivujete si jej u svého poskytovatele doménových služeb a doporučovali bychom vám se o ni aktivně zajímat, abyste měli představu, co lidé s vaší doménou za vašimi zády dělají. 

Navštívila vás rajcovní holka! Prohlédněte si ji také

Před pár dny pro změnu dorazila do doménového koše zpráva, že nás navštívila Nikolka z Útěchova a čeká až se na ni lišácky jukneme zpátky.

Mimochodem malá moravská víska Útěchov opravdu existuje, ale taky vám to nápadně připomíná legendárního Helmuta, čističe komínů a podobné perly z 90tek v českém překladu?

Protože doménový koš kontroluje primárně Ondra, nejspíš mu to udělalo radost :))

Někdo opět zneužil naši doménu, aby si udělal registraci pomocí fiktivní adresy na nějakém serveru.

Óčko TV, forexové servery, Tik Tok, erotické seznamky…

To je výčet dalších nejčastějších serverů, na kterých si lidé dělají účty pod falešným e-mailem naší domény.

Máme za to, že jsme díky našemu oboru a poměrně vysoké měsíční návštěvnosti webu tak trochu na ráně. Ve většině případů může jít o mladé děti, které to zkrátka zkouší.

Neexistuje řešení, jak se bránit

Snažili jsme se najít řešení takového zneužívání, ale nepomohl nám ani náš milovaný Google s jeho skvělou a ochotnou podporou na klientském účtu Gsuite, který nám spravuje naši doménu.

Momentálně nejspíš neexistuje žádná forma ochrany, takže nám nezbývá nic jiného, než se odebírat, odebírat a stále znovu odebírat.

V případě, že se orientujete v problematice kyberšikany, našli jste nějaká řešení? Podělte se s námi o ně v komentářích nebo nám prosím pěkně napište.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *