Praktické

 • nástroje
 • aplikace
 • vychytávky
 • tipy

pro každého

Na této stránce najdete seznam nástrojů a aplikací, které sami používáme.

Věříme, že jejich používání může pomoct posunout vaše podnikání na Instagramu zase o stupínek výš.

Nástroje pro správu Instagramu přímo od Facebooku

Creator Studio

Plánujte si příspěvky napříč Instagramem™ a Facebookem včetně Stories.Creator si navíc skvěle rozumí s videi na Instagramu. Nechybí ani analytické přehledy vašeho obsahu a aktivit na Instagramu.

Přejít do Creator Studia

Creator Studio si spustíte ve webovém prohlížeči a můžete si jej také stáhnout jako mobilní aplikaci.

Creator Studio obecně doporučujeme spíše tvůrcům obsahu nebo lidem, kteří potřebují častěji pracovat s videem.

Dozvíte se tady např. o ideálních časech pro zveřejňování na Instagram.

Z Creator Studio můžete pořádat živá vysílání na Facebooku nebo na Instagramu™.

Business Suite

Potřebujete kromě plánování obsahu taky obsluhovat doručené zprávy od lidí, komentáře nebo reklamu? Pak přejděte do Business Suite. I zde je součástí analytický přehled vašeho Instagramu.

Přejít do Business Suite

Tento nástroj byl spuštěn koncem roku 2020, aby nahradil populární aplikaci „Pages Manager“ (Správce stránek).

Business Suite oproti Creator Studiu nabízí zjednodušení komunikace s vaším publikem (obsluhu doručené pošty), propojení se zákazníky a správu vašeho podnikání na Facebooku a Instagramu.

Sami jej používáme v kombinaci s Creator Studiem. Business Suite nahrazuje původní Business Manager pro správu reklam.

Profesionální nástroje pro Instagram™ marketing

Later

Špičkový profesionální nástroj pro správu Instagramu s mnoha praktickými vychytávkami, které nástrojům od Facebooku stále ještě chybí. Later je dlouhodobě náš nejoblíbenější plánovač obsahu na Instagram.

Založte si Later účet přes náš odkaz a získáte 10 volných příspěvků na měsíc zdarma.

Založit si Later zdarma
 • Umožní vám naplánovat a automaticky zveřejnit příspěvky, zobrazit náhled příspěvků, jak to bude vypadat u vás na zdi, můžete si zde vytvářet balíčky hashtagů, koncepty foto příspěvků, obsluhovat komentáře, shromažďovat obsah od fanoušků i influencerů a mnoho dalších funkcí.
 • Later obsahuje poměrně podrobné analýzy vašeho obsahu na Instagramu včetně Stories.
 • Pokud si dáváte záležet na vizuální stránce obsahu vašeho profilu a potřebujete důkladné analytiky, určitě po něm sáhněte.
 • Funguje jak pro počítač, tak jako mobilní aplikace pro iOS i Android. Jde o oficiálního partnera Instagramu, takže se nemusíte bát o bezpečnost vašeho účtu v případě jeho používání.

Later je v základní verzi pro naplánování 10 příspěvků měsíčně zdarma (pro začátečníky bohatě stačí) a pokud si jej založíte přes naše tlačítko výše, dostanete od nás zdarma ještě dalších 10 příspěvků na každý měsíc navíc.

Iconosquare

Výkonná analytická, řídící a plánovací platforma pro značky a agentury po celém světě, které chtějí zvýšit svoji viditelnost na sociálních médiích.

Abyste mohli tyto funkce používat naplno, musíte mít firemní profil na Instagramu.Cena startuje na 59$ měsíčně.S naším propagačním kódem: „icopromo5“ získáte slevu 5 % na předplatné.

Vyzkoušejte Iconosquare na 14 dní zdarma

Iconosquare funguje již od roku 2011 a je oficiálním partnerem Instagramu. Můžete odsud také plánovat obsah pro Instagram.

Komu tento nástroj doporučujeme?

Firmám nebo značkám, pro které je Instagram platformou číslo jedna a potřebují opravdu hloubková data, reportování a měření výkonu. Díky Iconosquare se můžete dozvědět poměrně cenná data o vašich sledujících, která vám samotný Instagram v aplikaci nezobrazí.

 • dozvíte se, jaké dny a časy jsou pro vás vhodné ke zveřejňování obsahu na základě podrobnějších analytik
 • zjistíte podrobnější demografii vašich fanoušků
 • můžete měřit výkon vašich brandových hashtagů
 • dozvíte se podrobnější statistiky vašich Stories
 • uvítáte to, pokud často pracujete s influencery

Nástroje pro spolupráci s influencery

HypeAuditor

Poměrně sofistikovaný a velmi profesionální nástroj, který vám prozradí potřebná data pro zahájení nebo monitoring spolupráce s influencerem. Můžete si předem zjistit, jestli influencer získal fanoušky legálně nebo si je „nakoupil“. Dozvíte se o organickém výkonu influencera nebo o demografii jeho publika.První report účtu máte po registraci zdarma.Otestujte si nástroje a sestavy, abyste pochopili, jak to celé funguje a jestli informace využijete. Pak se můžete pustit do plné verze za 399$ měsíčně.

Vyzkoušejte HypeAuditor zdarma
 • Analýzou influencerských účtu pomocí HypeAuditor se dozvíte informace typu z jakých zemí jsou jejich fanoušci, kolik je jim let nebo jakým jazykem mluví.
 • Dozvíte se, kolik % fanoušků má influencer reálných, kolik % mass followers nebo kolik % jsou mrtvé duše, které obsah influencera nesledují.
 • Dozvíte se také, jaký má influencer engagement, jestli mu jeho obsah lajkují a komentují reální lidé nebo roboti a spousta dalších cenných informací, které vám mohou pomoct ještě před oslovením influencera.
 • Nástroj využijete i během běžících kampaní s influencery pro kontrolu aktivit.

Berte data z aplikace vždy s jistou rezervou. Na influencery se i tak mohou lepit roboti a spam, aniž by si je pořídili pomocí automatizačních služeb.

Social Blade

Social Blade sleduje statistiky uživatelů pro YouTube, Twitch, Instagram a Twitter!Získejte hlubší porozumění růstu uživatelů a trendů pomocí tohoto nástroje.

Registrace i používání je zdarma. Je však nutné mít firemní Instagram účet, který se Social Blade propojíte. Sledovat můžete pouze veřejné účty.

Vyzkoušejte Social Blade zdarma

Tvořte krásnou grafiku, fotky nebo videa

Logo Adobe Express
Creative Cloud Express

Příspěvky na Instagram, do Stories, náhledové fotky Reels nebo titulní fotky videí. To a mnoho dalšího vytvoříte v Creative Cloud Express. Náš pomocník v době instagramové. ?Bezplatná verze je super pro člověka, který si to chce zkusit nebo nepotřebuje moc. Placená verze za 250 Kč měsíčně vám umožní mít všechno zazálohované na cloudu, nahrávat svoje firemní písmo, logo, vlastní barvy a další prvky vašeho brandingu.

Vyzkoušet zdarma
 • Najdete zde nejen tisíce předpřipravených šablon pro příspěvky na Instagram, do Stories, pro covery, highlighty, ale také pro tvorbu grafiky do reklam nebo na Facebook stránky. Vyberete si tady, věřte nám.
 • Protože používáme celý set od Adobe, tak si třeba v Lightroomu upravujeme nejdřív fotky a v Creative Cloud Express s nimi už díky propojení můžeme pracovat přímo, aniž bychom si museli fotky někam stahovat a složitě nahrávat a zbytečně tak snižovat jejich kvalitu hromadou exportů.
 • Creative Cloud Express umožňuje také vytvářet animované Stories nebo příspěvky do profilu, vkládat do nich GIFY ze služby Giphy a mnoho dalších.

Creative Cloud Express v placené verzi se vyplatí těm z vás, kdo chcete svoji vizuální prezentaci dělat na profesionální úrovni.

Lightroom CC

V Lightroomu můžete rychle a jednoduše provádět základní, ale i masivní profi úpravy vašich fotek. Na počítači nebo v mobilu. Online nebo offline.Lightroom je za nás jednoznačně nezbytnou součástí každého fotografa na Instagramu – tedy člověka, který bude vyrábět fotky pro jakýkoliv typ Instagram účtu.Můžete využít verzi zdarma, která nabízí štědré možnosti. Nebo si stejně jako my připlatíte v plné verzi za 300 Kč měsíčně s ročním členstvím.

Vyzkoušejte Lightroom zdarma
 • Docílíte maximální čistoty a profesionality ve vašich fotkách.
 • Samozřejmě nechybí možnost používat předem stažené filtry (presety), které vám ještě více urychlí práci.
 • Lightroom existuje jak pro počítač, tak jako mobilní aplikace pro Android a iOS.
 • Všechny úpravy v Lightroomu se snadno synchronizují mezi platformami, což vám umožňuje začít upravovat fotku na vašem telefonu a poté jí dokončit na počítači a naopak.
Premiere Rush

Premiere Rush CC je nástroj z rodiny produktů od Adobe a slouží pro úpravy videa typu all-in-one. Existuje jak ve verzi pro stolní počítače, tak jako aplikace pro mobilní telefony. Můžete v něm upravovat videa pro Facebook, Instagram profil i Stories, pro Youtube apod.Pokud stříháte více videí v rámci jednoho měsíce, určitě se vyplatí zaplatit si balíček za 250 Kč měsíčně s ročním členstvím a vychutnávat si jej bez omezení. Ve verzi zdarma totiž můžete exportovat pouze 5 videí měsíčně.

Vyzkoušejte Rush zdarma
 • Videa jednoduše sestříháte, můžete přidat hudbu (Adobe vám dává v knihovně nějaké skladby i zdarma, jinak stahujte z Youtube Studio)
 • Můžete přidat animované texty z předem připravených šablon
 • Video zde můžete nabarvit
 • Můžete zde vyčistit a dále upravit zvuk (typicky odšumování, zvuk alá „jako když jste v sudu“ apod.)

a další praktické funkce.

Všechny tyto úpravy se snadno synchronizují mezi platformami, což vám umožňuje například začít upravovat video na vašem telefonu a poté ho dokončit na notebooku a naopak.

Ve verzi zdarma můžete stříhat nespočet videí, ale máte vždy jenom 5 exportů na měsíc zdarma.

Líbí se vám všechny tři aplikace?

Kupte si celý balík Adobe Creative Cloud, se všemi aplikacemi a funkcemi, které vám Adobe nabízí.Výrazně tím ušetříte a jako bonus budete mít aplikace úplně na všechno.Měsíční členství vás vyjde na 60.49 € (necelých 1 600 Kč podle aktuálního kurzu).

Adobe Creative Cloud

Mobilní aplikace pro tvorbu obsahu na Instagram™

 

 • Mojo – aplikace pro vytváření krásných animovaných Stories.
 • Unfold – další kreativní aplikace pro tvorbu Stories, se kterou začínal snad každý.
 • StoryArt – poslední ze série námi doporučených aplikací pro tvorbu dobře vypadajících Stories.
 • A Design Kit – aplikace pro iOS, pomocí které můžete přidat ke svým fotkám jednoduché designy, kreslení štětcem, různé samolepky, ozdobná písma, taky texty a mnoho dalších. Vylepšíte si tak nejen svůj obsah na profilu, ale i vaše Stories.
 • A Color Story – milujete barevné filtry pro vaše fotky? Pak využijte hromady předpřipravených šablon, kterými můžete barvit vaše příspěvky a vytvořit si tak jednotný konzistentní design.
 • VOCHI – super kreativní aplikace pro video efekty např. na videa do Stories, Reels nebo klidně do feedu. Můžete aplikovat také na fotky.

 

Nepřehlédněte: Tato stránka může obsahovat odkazy na služby či aplikace, které vám doporučujeme. To znamená, že u některých aplikací nebo nástrojů dostaneme malou provizi v případě, že si nějakou zakoupíte. Nebojte se, pro vás to neznamená žádné další náklady.