‹ Zpátky na blog

Co podle nás přinese odchod zakladatelů Instagramu z Facebooku?

Jaký je buzzword Insta-světa pro tento týden? Zakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger odcházejí ze společnosti Facebook, aby mohli dále pracovat na svých „snech“ a vytváření nových projektů, které lépe odpovídají jejich vizím.

Nicméně na povrch prosákly informace, že důvodem odchodu byly stále více sílící neshody s Markem Zuckerbergem.

Nechceme papouškovat, jako ostatní média nebo překládat už přeložené prohlášení Kevina Systroma, které dokazuje, že pravděpodobně navzdory zvěstem o rozhádanosti, jde spíš o dobře promyšlené odstoupení.

Spíš se oba zamýšlíme, každý trochu jinak, nad tím co to celé může znamenat.

Ondra:

„Kevin Systrom a Mike Krieger prodali Marku Zuckerbergovi Instagram za neuvěřitelnou miliardu. Bylo tedy podle mého jen otázkou času, kdy přijde tlak na návrat investic v podobě začlenění Instagramu přímo do portfolia Facebooku a dokonání celé fúze. Naprosto chápu, že to došlo do stavu, kdy už Kevin a Mike nemůžou přinést další invenci, tak se posouvají dál. Ať už k novým projektům, nebo si budou zaslouženě užívat rentu.

Tlak na monetizaci reklamou je znát už dlouho a sloučení týmů mi přijde jako logický další krok. Na Instagram to bohužel (byť celkem logicky) vpustilo hromadu odpadního obsahu, který na IG nemá co dělat. Už se vysloveně teším na nářky ortodoxních skalních fans Instagramu nad tím, že to zabíjí Instagram. Tohle celé podle mě Instagram naopak posiluje. Zabíjí ho zejména firmy, které k němu přistupují jako k plakátovací ploše a bombí všude nerelevantní reklamu hlava nehlava.

Jediný kdo s tím může něco udělat je uživatel sám. Nemyslím to tak, že začne zběsile hledat nové útočiště útěkem na jinou síť, ale tím, že začne dávat najevo zejména inzerentům s naprosto nerelevantně cílenou reklamou, že to dělají špatně. Jedině tak jde podle mě udržet kvalitu obsahu na feedu a ve Stories. Já osobně v posledních dnech skrývám zhruba 15-20 nerelevantních reklam denně, abych se vůbec dostal k obsahu, který mě zajímá.“

Katka:

„Dá se tedy očekávat, že se Kevinův a Mikeův Instagram začne v mnoha věcech ještě více podobat Facebooku a tady se nabízí otázka, jestli to bude ta správná cesta? To ukáže jen čas, sami uživatelé a hlavně inzerenti, kteří dostávají nové a nové nástroje.

Facebook aplikaci Instagram může pojmout jako jeden ze svých dalších produktů, na který už se nebude vyčleňovat speciální tým, ale vše pojede pod jedním oddělením.

Přiznám se, že jsem z toho mírně rozčarovaná a byť se ode mě nejspíš očekává odborný pohled na věc, já raději vyčkávám, co se bude dít dál. ?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *