‹ Zpátky na blog

Instagram po 8 letech ruší kartu Sledování v části Notifikace

Časy, kdy jste mohli šmírovat, komu vaše přítelkyně na Instagramu lajkuje nebo komentuje fotky, jsou dávno pryč. Instagram po více, než 8 letech tiše ruší kartu Sledování.

Původní karta „Sledování“

Nová podoba „Aktivita“

Zpátky do historie

Instagram funkci, respektive kartu „Sledování“ pustil do světa poprvé v roce 2011.

Existovala ještě dříve, než  nynější karta „Explore“ (prozkoumat) a v té době to byl jediný způsob, jak jste mohli najít nový obsah.

Instagram vám totiž ukazoval, co vaši přátelé (lidé, které sledujete) dělají:

  • komu lajkují fotky
  • komu komentují fotky
  • koho začali sledovat

Všimla jsem si, že v průběhu léta některým našim klientům postupně tato karta začala mizet, ale nedokázala jsem identifikovat, proč se tomu tak děje.

Začátkem srpna však Instagram tiše tuto kartu odstranil a nahradil ji kartou Aktivita, kde nyní vidíte pouze vaši vlastní aktivitu.

Proč Instagram kartu odstranil?

Údajně ji uživatelé příliš nepoužívali, nebo naopak netušili, že pod ní mohou vidět aktivity svých sledovaných.

Mnoho uživatelů bylo naopak překvapeno, protože netušili, že o nich jejich sledující mohli vidět tolik informací o jejich aktivitě.

Funkce údajně fungovala jako „zdroj konfliktů“

Na internetu najdete nemálo zkušeností lidí, kteří tvrdí, že jim funkce akorát způsobovala problémy například ve vztazích, ať už s přáteli nebo partnery.

Na druhou stranu si osobně myslím, že to trochu popírá smysl „sociální sítě“ jako takové, která má za primární cíl vytvářet spojení a komunity. A taky je trochu naivní vinit sociální síť za nefunkční vztah.

Z reakcí, které vidím na Twitteru nebo Redditu však vidím, že si lidé zoufají nad odebráním karty „Sledování“ a jsou z toho frustrovaní.

Instagram nejspíš neuvažuje nad vrácením funkce zpět, protože je podle nich aktuálně zbytečná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *