‹ Zpátky na blog

Jak si zabezpečit profil na Instagramu proti krádeži

Člověk si dost často říká „Tohle se mi přece nemůže stát“. A pak se chcete přihlásit ke svému profilu na Instagramu a vyskočí vám hláška, že je heslo neplatné.

Zkoušíte, panikaříte a nic se neděje. Nebo vám přijde do emailu zpráva o tom, že se vám někdo snaží nabourat na váš účet.

V posledních týdnech se internet hemží statusy, jak se někomu někdo naboural na Instagram nebo mu dokonce jeho profil ukradl. A věřte nám, že to zabolí, když si 4 roky pěstujete profil a během několika hodin o něj nenávratně přijdete.

V dnešním článku vám poradíme tipy, jak si účet zabezpečit.

Zvolte si silné heslo

Ne vaše křestní jméno v kombinaci s čísly, ale opravdu silné heslo! Použijte nejméně 6 znaků, ideálně kombinaci písmen a interpunkčních znamének (např. ! nebo :).

Heslo na Instagram by se mělo lišit od ostatních hesel, která na netu používáte (např. přístup do e-mailu nebo na Facebook).

Jednou za čas si heslo změňte

Obzvlášť ve chvíli, kdy vám na e-mail začnou chodit zprávy o tom, že se někdo pokouší nabourat na váš účet. Okamžitě jednejte, dokud není pozdě. Máte šanci si svůj profil rychle zachránit.

Zabezpečte si svůj e-mail, na který jste si registrovali Instagram (silné heslo)

Kdokoliv má přístup do vašeho e-mailu (partner, kamarád, kolega) má taky šanci dostat se na váš Instagram. Stejně tak nikomu  neříkejte vaše heslo na Instagram.

Pokud se vám stará o Instagram agentura, nebo externista, kteří k němu mají přístup, upozorněte je na to. Chyba v bezpečnosti by klidně mohla být i na jejich straně.

Pokud nevíte, na jaký e-mail jste si Instagram registrovali, zjistíte to tak, že v aplikaci kliknete na „UPRAVIT PROFIL“ a srolujete až dolů do části „soukromé informace“ a tam uvidíte e-mail, který jste si zaregistrovali. Pokud jej chcete změnit, můžete přímo v této části.

Vždy se odhlašujte od Instagramu

Pokud se na Instagram přihlašujete z počítače v práci nebo v kavárně nebo od kamaráda z mobilu, vždy se odhlašujte.

Na veřejném počítači vám prohlížeč při přihlašování na Instagram může nabídnout políčko „Pamatovat si mě“. Nezaškrtávejte ho! Protože i po zavření prohlížeče zůstáváte přihlášení na Instagramu.

Kontrolujte komu dáváte svolení – aplikace třetích stran

Dost často narazíte na hromadu supr čupr aplikací pro Instagram nebo pro úpravu fotek pro Instagram, které chtějí „autorizovat“ Instagram. Měli byste být opatrní, komu dáváte svolení.

Aktivujte dvoufázové ověření

2-fázové ověření funguje tak, že při jeho aktivaci zadáte své telefonní číslo a tím ho autorizujete. Kdykoliv se potom přihlašujete na Instagram (odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení), přijde vám na toto telefonní číslo SMS s kódem, který zadáte a přihlásíte se.

Na vašem mobilu tento kód při každém spuštění Instagramu nezadáváte. To pouze v případě, že byste použili funkci „ODHLÁSIT SE“.

Můžete využít také speciální aplikaci pro mobilní telefon „Authenticator“, pomocí které zabezpečíte Instagram bez nutnosti ověřování přes SMS.

 

Obecně máme my Češi problém s „prevencí“ a jsme střelci, kteří nějakou bezpečnost moc neřeší. Ale jakmile se nám stane něco špatného, umíme si zanadávat 🙂 Na tohle se vyprdněte a raději se pečlivě starejte o všechny své účty.

12 komentářů “Jak si zabezpečit profil na Instagramu proti krádeži

 1. Michaela píše:

  Dobrý den, jednou mi byl uplně odcizen instagram, hackeři z Ruska mi jej ukradli, odebrali můj telefon i e-mail, změnili jméno a heslo a já se už nepřihlásila. Díky podpoře instagramu se mi podařilo svůj účet zachránit a dostat jej zpět, ale stále mi každý den nebo každý druhý den chodí e-maily s tím, že mi bylo změněno heslo a též mi chodí i sms s bezpečnostními kódy. Vždy si heslo změním a chvilku je klid a pak se děje vše odznova. Nevíte prosím co s tím? Už jsem opravdu zoufalá a navíc jsem si teď všimla, že se mi na e-mailu některé zprávy od instagramu mažou, najdu je vždy v koši, hlavně ty, kde je psáno to, jestli mám potíže s přihlášením. Myslíte si, že má někdo přístup i do mého e-mailu ? A nevíte prosím, zda nejde na instagramu blokovat konkrétní země?
  Děkuji za odpověď

  • Katka Pavlíčková píše:

   Míšo zdravím. To mě moc mrzí. Určitě to bude nepříjemné. Dost často se to stává uživatelům s e-mailem na Seznamu. Zkusila bych si založit e-mail zdarma na Google (gmail) a ten změnit také v profilu na Instagramu. Sledujte to pár dní a uvidíte, jestli se to zlepší. Také bych doporučila pokud máte Android mobil, stáhnout nějakou aplikaci antiviru. Je dost pravděpodobné, že můžete mít v mobilu virus. To samé platí pro počítač, kde se přihlašujete do e-mailu nebo Instagramu. Projet všechno antivirem. Držím pěsti! Katka

 2. Doména píše:

  Zdravím, právě mi někdo hacknul můj osobní IG účet. Poradíte mi, co se s tím dá dělat? Přejmenovali mi moje jméno na nějakou šílenost a nemůžu se přihlásit. Prosím, pokud kdokoliv máte tip na to, co s tím, budu za něj vděčná!

  Děkuji

  • Katka Pavlíčková píše:

   Martino dobrý den. Já jsem to ještě na vlastní kůži nezažila, takže se do vašich pocitů nedokážu 100% vžít, ale dokážu si představit, jak z toho bude člověk vynervovaný. Jak je to dlouho, co se vám to stalo? Katka

  • Lenka píše:

   no mě už ho ukradli snad 6x a jednou mi účet zablokovali. Totálně překopaný profil – nahota fotky, změna pohlaví, změna mailu a nějaký web.. Co jsem zjistila mnoho olajkovaných fotek co vůbec neznám. Včera jsem začala mazat ty lajky a najednou opět žádost o změnu hesla. Už toho mám plný zuby. dělá mi to nějaký člověk z ruska, protože tam vždy uvede svůj mail

 3. Jirka píše:

  ahoj
  Mě uz instagramovy profil 5x po sobě ukradli a změnili jméno. 2x se mi povedlo se na něj znovu dostat a změnit hesla,ale opět ho ukradli. Už na to nemám nervy. Projel jsem mobil antivirem a dobrý,stahl nový antivir a taky dobrý. Už asi jen zformátovat mobil a nahrat aplikaci znovi

  • Katka Pavlíčková píše:

   Ahoj, to mě vážně mrzí. Holt zlodějíčci si nedají pokoj. Když už se 5x povedlo ukrást profil i po změnách hesel na Instagramu, napadá mě co email? Nemůže být problém v zabezpečení tam? Co malware v počítači? Funguje antivir správně? Nemáte nějaké propojené aplikace, kterým jste dal před časem povolení? (např. aplikace pro reposty, lajkování fotek, unfollow apod.)? I tyhle věci je potřeba pořádně prozkoumat:) Držím pěsti, aby se to už neopakovalo.

 4. Lenka Němečková píše:

  Chtěla bych se zeptat, když na svém instagramu nemám možnost dvoufázového ověření co mám dělat a jak ho získat? Instagram mám zaktualizovaný a i tak to tam nemám. Zkusila jsem i odinstalovat a pořád nic. Předem děkuji

  • Katka Pavlíčková píše:

   Dobrý den Lenko. Nejspíš váš zklamu, ale funkce 2-fázového ověřování ještě není oficiálně dostupná všem. Ani já ji nemám. Požádat o ni Instagram bohužel nelze. Instagram to zkrátka postupně spouští u všech a tak to může ještě trvat, než se to ve vaší verzi aplikace objeví. Doporučuji po každé aktualizaci Instagramu mrknout do nastavení, jestli se to tam už náhodou neobjeví 🙂 Držím pěsti, mějte se fajnově. Katka

Článek již není možné komentovat.