‹ Zpátky na blog

Jak zjistit, kdy je nejlepší čas pro sdílení fotky na Instagramu

Zvolit správné načasování pro sdílení vašeho obsahu na Instagramu může být poměrně zásadní věc, kterou není radno (obzvlášť ve vašich začátcích) podceňovat.

Jak ale zjistíte, kdy je nejlepší čas pro sdílení vašich fotek?

Dneska vám představím moje dvě nejoblíbenější aplikace, které mi pomáhají v optimalizaci obsahu na Instagramu.

Squarelovin

Pokud máte rádi jednoduché aplikace s přehledným designem, pak se vám stejně jako mě bude Squarelovin velice líbit.

Squarelovin je skvělým startem pro začátečníka.

Aplikace je pouze pro stolní PC a je ZDARMA. Můžete si zde propojit několik Instagramových profilu a sledovat, jak se jim daří, z jednoho účtu.

Squarelovin obsahuje podrobné analytické nástroje jako počty lajků, komentářů nebo interakcí. Zjistíte, jaké fotografie mají fanoušci rádi, nebo jakým se naopak moc nedaří. Jak rychle roste váš profil v průběhu několika měsíců atd.

Velice zajímavá je část „Optimization“, kde se dozvíte nejlepší dny a časy pro interakce s vašimi fanoušky – tedy kdy máte sdílet vaše fotky, aby dosáhly nejlepších výsledků.

 

Je však potřeba, abyste měli veřejný profil (zkontrolujte v nastavení, jestli nemáte přepnuto na „soukromý“) a také musíte mít již obsah na vašem profilu, aby měl Squarelovin z čeho čerpat statistiky a vyhodnocovat pro vás ty nejlepší časy.

Pokud jste tedy na úplném začátku a ještě nemáte žádný obsah na profilu, aktivujte si Squarelovin a každý týden zkontrolujte tuto část, abyste zjistili, jestli časy zveřejňování fotek opravdu mají smysl.

Iconosquare

Iconosquare nabízí komplexní analytiku vašeho Instagramu. Iconosquare je vynikající analytický nástroj pro profesionální práci s Instagramem.

Jedná se o placenou aplikaci pro stolní PC, ale nabízí i mobilní aplikaci a její ceny začínají na příjemných 9 dolarech měsíčně za jeden Instagramový profil.

Můžete si aplikaci osahat během sedmidenní zkušební lhůty zdarma.

Ani zde nechybí část „Optimalizace“, která vám doporučí dny a časy, které jsou nejlepší pro interakce s vašimi fanoušky. I zde je potřeba testovat různé časy a z nich postupně vyvodit ty optimální.

Oceníte zejména funkci MEDIA AVERAGE LIFESPAN (MAF), která vám v grafu ukáže, jaká je „životnost“ vašeho příspěvku. Jinými slovy, dozvíte se, jak dlouho je váš příspěvek každý den vidět na timeline u fanoušků.

Průměrně se příspěvky na Instagramu držely i kolem 12 hodin, ale změnou algoritmů a také typologií vašich fanoušků, se časy mohou u každého z vás lišit.

Například náš Instagram účet má svůj MAF kolem 4-6 hodin, takže když nasdílíme fotku např. v 11 dopoledne, tak někdy ještě i kolem 4.hodiny odpoledne máme poměrně silné interakce.

To je pouze minimum funkcí, které Iconosquare dokáže.

Ocení jej především firmy nebo marketéři, které potřebují pracovat s daty nebo reklamními kampaněmi (hashtagy, soutěže..)

 

Instagram Insights

Také Insights, které se nachází přímo ve vašem Instagramovém profilu, nabízejí základní analytiky. Je však potřeba mít aktivovaný firemní účet.

V Insights se například dozvíte, jakého pohlaví jsou vaši fanoušky, v jakém jsou věkovém rozmezí nebo z jakého města máte nejaktivnější fanoušky.

Dozvíte se také „doporučené“ časy pro sdílení vašeho obsahu podle toho, kdy jsou vaši fanoušky nejvíce aktivní.

Přiznáme se, že nám tyto doporučené časy nefungují a raději používáme Iconosquare, který je daleko přesnější.

 

Analytiky jsou skvělým doplňkem pro instagramový marketing, ale nejsou samospasné

Je skvělé vědět, v jakých časech jsou vaši fanoušci aktivní. Nebuďte však „leniví“ a zapojujte se do interakcí s nimi.

Sledujte, jaký obsah sdílejí, abyste měli představu, o co se zajímají.

Nezapomeňte reagovat na komentáře a otázky k vašim fotografiím. Není nic horšího, než profily, které ignorují své fanoušky kvůli nedostatku času.

Jen díky aktivní komunikaci si získáte pozornost a důvěru vašich fanoušků, kteří od vás rádi nakoupí.

2 komentáře “Jak zjistit, kdy je nejlepší čas pro sdílení fotky na Instagramu

  1. Lenka píše:

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je aplikace Squarelovin bezpečná. Někde jsem četla, že nedoporučují tady tento typ aplikací používat, ale tahle vypadá solidně.

    Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *