‹ Zpátky na blog

Jak zkontrolovat, jestli jste neporušili zásady komunity Instagramu

Stav účtu na vašem Instagramu

Pokyny pro komunitu stanovují zásady pro to, co Instagram v aplikaci dělá a co vám nepovoluje.

Jejich podmínky použití jsou na druhé straně dohodou, která popisuje jejich povinnosti vůči vám jako uživateli Instagramu a vaše povinnosti vůči Instagramu (jednou z nich je neporušovat jejich Pokyny pro komunitu).

Instagram má 7 hlavních zásad komunity:

Duševní vlastnictví

Musíte si být jistí, že máte vždy práva zveřejňovat konkrétní fotky, videa a jiný obsah.

Podmínky používání služby Instagram nedovolují zveřejňovat obsah, který porušuje něčí právo na duševní vlastnictví, a to včetně autorského práva a práva vztahujícího se na ochranné známky.

Vhodné snímky

Někdy lidé chtějí sdílet obrázky nahoty, které jsou ze své podstaty umělecké nebo kreativní, ale z mnoha různých důvodů nahotu Instagramu nepovoluje.

Mezi takové obrázky patří fotky, videa a digitálně vytvořený obsah, které znázorňují pohlavní styk, genitálie a detailní záběry zcela odhaleného pozadí. Rovněž sem patří fotky zobrazující odhalené ženské bradavky.

Nicméně fotky zobrazující kojení, porod a okamžiky po porodu, situace týkající se zdravotního stavu (třeba po mastektomii, za účelem zvýšení povědomí o rakovině prsu nebo po operaci za účelem změny pohlaví) a vyjádření protestu jsou povoleny.

Nahota na fotkách obrazů a soch je také v pořádku.

Lidé na Instagramu také rádi sdílí fotky nebo videa svých dětí.

Z bezpečnostních důvodů může Instagram v některých případech takové fotky smazat. Velice často jde o fotky znázorňující nahé nebo nedostatečně oblečené děti. I když je takový obsah sdílen s nejlepšími úmysly, může být jinými uživateli nepatřičně zneužit.

Spam

Na Instagramu není povoleno vytvářet nebo odesílat nevyžádané e-maily, komentáře, lajky nebo jiné formy komerční nebo obtěžující komunikace. 

Nesmíte lidem nabízet peníze nebo peněžité ceny výměnou za lajky, nové sledující, komentáře nebo další projevený zájem.

Nesmíte zveřejňovat obsah, který se věnuje, propaguje, podporuje, zprostředkovává nebo připouští nabídku, žádosti nebo obchod s falešnými či zavádějícími uživatelskými recenzemi či hodnoceními.

Nelegální obsah

Instagram není místem pro podporu nebo vyzdvihování terorismu, organizovaného zločinu či nenávistných skupin.

Je zakázáno nabízení sexuálních služeb, nákup nebo prodej střelných zbraní, alkoholu a tabákových výrobků mezi soukromými osobami a nákup nebo prodej drog a léčiv.

Instagram odstraňuje obsah, který se pokouší obchodovat s drogami, koordinovat obchod s drogami, darovat nebo žádat o drogy, a také obsah, který přiznává osobní užívání drog (s výjimkou kontextu uzdravování) nebo koordinuje či propaguje jejich užívání.

Instagram dále zakazuje prodej živých zvířat mezi soukromými osobami, ačkoli kamenné prodejny mohou takový prodej nabízet. Nikdo také nesmí domlouvat pytlačení a prodej ohrožených druhů nebo jejich částí.

Účty, které chtějí na Instagramu propagovat online hazardní hry, online vědomostní či dovednostní hry o skutečné peníze nebo online loterie, musí předem získat od Instagramu písemné schválení.

Nenávistné projevy, šikana a zneužívání

Instagram odstraňuje obsah, který obsahuje věrohodné výhrůžky nebo nenávistné projevy, obsah, který útočí na soukromé osoby s cílem je ponížit nebo zostudit, osobní informace, jejichž cílem je vydírání nebo obtěžování jiné osoby, a opakované nevyžádané zprávy.

Obecně Instagram povoluje tvrdší diskusi o lidech, kteří jsou prezentováni v médiích nebo kteří mají díky své profesní nebo zvolené aktivitě široké publikum.

Na Instagramu ale nemají místo výzvy k násilí nebo k útokům na kohokoli na základě rasy, etnické příslušnosti, národnosti, pohlaví, genderové identity, sexuální orientace, náboženského přesvědčení, postižení ani zdravotního stavu.

Pokud někdo sdílí nenávistné projevy za účelem, aby na ně upozornil nebo o nich zvýšil povědomí, může Instagram zveřejnění takového obsahu povolit. V takových případech ale chce, abyste svůj záměr jasně vyjádřili.

Vážné výhrůžky týkající se veřejné a osobní bezpečnosti nejsou povoleny. Sem patří konkrétní výhrůžky fyzickým násilím, výhrůžky krádeží, vandalismem nebo jinou finanční újmou. Nahlášení výhrůžek Instagram pečlivě kontroluje a při určování, zda se jedná o věrohodnou výhrůžku, bere v úvahu celou řadu skutečností.

Sebepoškozování

Na Instagram často přicházejí lidé se závažnými problémy, jako jsou poruchy příjmu potravy nebo jiné druhy sebepoškozování, aby na tyto problémy upozornili nebo našli podporu.

Instagram přímo v aplikaci provádí osvětovou činnost a do centra nápovědy přidává informace, aby lidé našli pomoc, kterou potřebují.

Propagace nebo nabádání uživatelů k sebepoškozování je v naprostém rozporu s tímto prostředím podpory, a účty nahlášené pro takové aktivity Instagram odebírá nebo deaktivuje.

Může také odebrat obsah, který identifikuje oběti nebo přeživší sebepoškozování, pokud byl obsah zveřejněn s cílem útočit na takové osoby nebo si z nich dělat legraci.

Grafické násilí

Mnoho lidí prostřednictvím Instagramu sdílí důležité a mediálně zajímavé události. Některé z těchto událostí mohou zahrnovat explicitní obrázky.

Vzhledem k tomu, že je Instagram využíván takovým množstvím různých lidí a věkových skupin, může odebrat videa zachycující hrubé, realisticky ztvárněné násilí, abych zajistil, že sociální síť zůstane vhodným prostředím pro všechny.

Lidé takový obsah často zveřejňují, když jej chtějí odsoudit, zvýšit o něm povědomí nebo ze vzdělávacích důvodů.

Pokud sdílíte obsah z těchto důvodů, Instagram vám doporučuje, abyste do popisku fotky umístili popisek s varováním před realisticky vyobrazeným násilím.

Sdílení obrázků s realisticky vyobrazeným násilím za účelem sadistického potěšení nebo glorifikace násilí není povoleno za žádných okolností.

Co se stane, když porušíte zásady komunity Instagramu?

 • Instagram může smazat váš obsah.
 • Instagram může deaktivovat váš účet a pozastavit vám případné běžící reklamy.
 • Instagram může smazat váš účet (bez varování).

Jak si ověřit, jestli jste neporušili zásady a pravidla komunity Instagramu?

Instagram představil novou funkci, která vám umožňuje zkontrolovat stav vašeho účtu.

Stav účtu na Instagramu
 1. Otevřete nabídku „Nastavení“ v aplikaci.
 2. Přejděte do nabídky „Účet“.
 3. Vyberte možnost „Stav účtu“.
 4. V této části se dozvíte, jestli jste náhodou nezveřejnili něco, co by mohlo ovlivňovat stav vašeho účtu.

Co dělat v případě, pokud Instagram odstranil váš příspěvek, Stories nebo Reels?

Pro začátek je dobré vědět, že i Instagram dělá chyby a někdy vám prostě zablokuje či deaktivuje obsah, u kterého si uměla inteligence myslí, že porušuje pravidla komunity.

Stává se to.

Pokud Instagram váš příspěvek odstranil omylem a vy víte, že jste neporušili žádné zásady komunity, můžete se proti jeho rozhodnutí odvolat.

Klepněte na možnost „Požádat o přezkoumání“.

Žádosti o podporu Instagramu

Jakmile Instagram váš požadavek přezkoumá, obdržíte upozornění do složky Žádosti o podporu.

 1. Zamiřte do „Nastavení“.
 2. Přejděte na nabídku „Nápověda“.
 3. Vyberte možnost „Žádosti o podporu„.
 4. Přejděte do složky „Porušení“, kde najdete všechna vaše porušení.

Můžete si zde také všimnout složky „Hlášení“.

V té se objeví vámi nahlášený obsah na Instagramu, který podle vás porušuje pravidla komunity.

Pokud Instagram zjistí, že váš příspěvek omylem smazal nebo omezil, znovu vám jej aktivuje a bude viditelný.

A to je pro dnešek vše, naši milí čtenáři! 

Doufám, že byl pro vás tento článek užitečný. Budu moc ráda, pokud se dole v komentářích podělíte o vaše zkušenosti:

 • Zablokoval vám někdy Instagram účet?
 • Zmizel vám nějaký obsah? 
 • Podařilo se vám účet nebo obsah získat zpátky? 
 • A jak dlouho to trvalo?

Podělte se s námi o vaše zkušenosti. Může to pomoct dalším lidem, kteří si přečtou tento článek. ? 

1 komentář “Jak zkontrolovat, jestli jste neporušili zásady komunity Instagramu

 1. Andrea Farkasova píše:

  Kolegovi v práci byl dnes již po několikáté zablokovaný účet na instagramu a neví důvod. Fotky nezveřejňuje, neměl žádné. Účet má, měl, z důvodu přístupu k informacím u sportovních klubů, kterým fandí..
  Z toho důvodu nechápeme důvody blokace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *